Data

Lap 30 2021

Laikas

14:00 - 16:00

Spektaklis „Musių valdovas“

MUSIŲ VALDOVAS
Lapkričio 30 d., 14 val., Ukmergės kultūros centre nemokamas spektaklis jaunimui (paaugliams nuo 12 m.) „Musių valdovas“ (W. G. Golding romano „Musių valdovas“ motyvais)

„Musių valdovas“ tai žmoguje tūnančio žvėries alegorija – tai, kaip Jungas pasakytų „mūsų šešėlis“, ego, kuris gali būti ambicingas, jautrus, įžeidus, trokštantis galios ir dėl to žiaurus. Žvėris – tai destruktyvi jėga, kuri kaip bomba tiksi kiekviename iš mūsų, o sprogus, gali pakenkti ne tik aplinkiniams, bet ir mums patiems.
Visiems gerai žinomas Viliamo Gouldingo romanas „Musių valdovas“ spektaklyje virs paslaptingu žaidimu, kodiniu pavadinimu „musių valdovas“, kuris kiekvieną žaidžiantį išves iš komforto zonos, privers peržengti ribas ir atsakyti už savo pasirinkimus. Tai žaidimas, kurio galutinis tikslas – susitikimas su „žvėrimi“.
Spektaklyje negyvenama sala, džiunglės virsta kiemo aikštele. Kieme, kaip ir romano veiksmo vietoje – saloje, galioja tam tikros taisyklės, kurias nustato ne kas kitas, o kiemo vaikai, čia veikia tik jiems žinoma sistema, hierarchinė klasifikacija ir garbės bei principų kodeksai. Spektakliu kviesime visus trumpam pamiršti, kad pasaulyje egzistuoja suaugusieji ir persikelti į klasikinę, visiems gerai pažįstamą vaikų žaidimų aikštelę ir taip pažvelgti į nusistovėjusį bendravimo modelį, taisykles ir agresiją vaikų akimis. Priešingai nei romane, spektaklyje veiks ne tik vyriškos, bet ir moteriškos lyties atstovai, siekiant neišskirti ir nenuteisti vienos ar kitos lyties ir sukurti pilnavertiškai fukncionuojančią bendruomenę. Aplinkybės į kurias papuola vaikai „padeda“ atsiskleisti primityviausioms ir tuo pačiu brutaliausioms žmogaus savybėms, vaikai kovoja ne tik vienas su kitu, bet tuo pačiu ir su savimi. Čia moralė kovoja su nedorove, racionalus protas su emocijomis, o atsakomybė – su asmeninės valdžios troškimu. Tai, kas nutinka su vaikais kieme, vyksta su kiekvienu iš mūsų, mus supančiose aplinkose, mūsų socialiniuose „kiemuose“.
Režisierė – Monika Klimaitė
Inscenizacijos autorė – Monika Baranauskaitė
Scenografė – Patricija Vytytė
Kostiumų dailininkė – Izabelė Narečionytė
Kompozitorius – Manuel Velazquez
Vaidina: Povilas Adomaitis, Šarūnas Januškevičius, Izabelė Visockaitė, Radvilė Bronušaitė, Dovilė Klementjeva, Martynas Klementjevas, Aidas Jurgaitis

Pridėti komentarą

Privacy Preference Center

Skip to content