Data

Lap 04 2021 - Gru 03 2021
Expired!

Eugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio piešinių paroda iš A. Kulikausko kolekcijos

Nauja paroda „Vilkamirgės“ galerijoje!

Nuo lapkričio 4 d. galerijoje veiks kauniečio tapytojo Eugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio (g. 1956) Niujorko laikotarpio piešinių paroda iš A. Kulikausko kolekcijos.

Eugenijus Varkulevičius Niujorke gyveno 1994 – 2005 metais, dirbo Jono Meko įkurtoje Antologijoje (Anthology Film Archives), bendravo su Jonu. Gyveno aistringą, bohemišką Antologijos ir Manheteno gyvenimą. Be galo kūrybingam, daug dirbančiam menininkui susiruošus grįžti į Lietuvą, liko krūvos piešinių, kuriuos Antologijos darbuotojai supakavo ir išsiuntė paštu. Piešinius, kuriuos matote šioje parodoje, A. Kulikauskas rado aplankuose, išmetimui sukrautoje krūvoje, jau po Eugenijaus išvykimo iš Niujorko. Rado ir išsaugojo. Tai meditatyvūs ir tuo pačiu ekspresyvūs piešiniai.

Apie juos Jonas Mekas yra rašęs: „Šie darbai buvo sukurti ant bet kokio popieriaus lakšto ar skiautės arba tiesiog bet kokioje medžiagoje. Begalė nuostabiausių darbų, kurie tiesiog mėtosi visur aplink, o jis vaikšto karts nuo karto ant jų užmindamas ir mėtydamas juos kur papuola lyg jie būtų visiškai beverčiai, kai tuo tarpu mano nuomone jo darbai yra vieni iš geriausių pastaruoju metu.“

Galerijos adresas: Vienuolyno g. 14, Ukmergė, II a.
Galerijos lankymas nemokamas
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Pridėti komentarą

Privacy Preference Center

Skip to content