Ar kada pagalvojote, kad Ukmergė yra vienas seniausių Lietuvos miestų, turinčių sudėtingą, bet kartu įdomią istoriją. Ukmergės įkūrimo data laikomi 1333 metai. Tai vienas iš septynių miestų Lietuvoje, turinčių senamiestį, kurio išsidėstymą formavo gamtiniai elementai – jis “spraudėsi” tarp piliakalnio, Šventosios upės ir Vilkmergės upelio. Miesto raidai didelę įtaką turėjo 19 a. per Ukmergės centrą nutiesti keliai į didžiuosius Lietuvos miestus bei senasis traktas Varšuva – Sankt Peterburgas. Būtent ši kelių sankirta ir aplink ją susiformavusi aplinka šiandien yra laikoma archeologijos ir urbanistikos paminklu.
🔷 Tik du Lietuvos miestai – Vilnius ir Ukmergė – turi savitą, išskirtinį bruožą – piliakalnius miesto centre.
🔷 Nuo XVII a. pab. Ukmergė garsėjo gausia žydų bendruomene, palikusia ryškų pėdsaką miesto istorijoje ir kultūroje.
🔷 Įspūdingi Ukmergės pasiekimai tarpukariu: per 20 nepriklausomybės metų (1918-1940) miestas sugebėjo tapti penktu pagal rangą Lietuvoje, stebinusiu savo pokyčiais miesto ūkio plėtros, švietimo, kultūros srityse.
Intriguoja? Dar daugiau įdomių faktų galite sužinoti ekskursijos po Ukmergę metu. Pasivaikščiosite su gidu po miestą, aplankysite svarbiausius objektus, sužinosite įdomiausias istorijos detales, pasigrožėsite panorama, atsiveriančia nuo Ukmergės piliakalnio, įvertinsite, kaip keičiasi ir gražėja Ukmergė šiandien.
☎️ +370 648 69548
📪 ekskursijos@ukmergesmuziejus.lt