Ukmergės turizmas

"Mūsų krautuvėlė"

„Mūsų krautuvėlė“ įsikūrusi adresu Kauno g. 1, Ukmergė, šalia Švč. Trejybės bažnyčios. Čia rasite originalių Ukmergės krašto kūrėjų, tautodailininkų ir amatininkų rankų darbo suvenyrų, tautinio paveldo dirbinių, meno kūrinių bei vietos ūkininkų produkcijos. Kviečiame apsilankyti.

„Mūsų krautuvėlė“ darbo laikas: II-V: 09.00 – 18.00; VI: 09.00 – 16.45. Pietų pertrauka: 13.00 – 13.45.

Tel.: +370 603 10550

"Tolerancijos centras"

2019 m. gegužės 8-ąją Ukmergėje duris atvėrė „Tolerancijos centras“, įsikūręs adresu Vasario 16-osios g. 11, Ukmergė. Jame buriasi miesto bendruomenė, vyksta kultūriniai, edukaciniai renginiai ir užsiėmimai, pristatomas lietuvių ir žydų tautų paveldas. Būtent dėl šios priežasties šiai vietai buvo suteiktas Tolerancijos centro pavadinimas, bylojantis apie čia puoselėjamus darnius bendruomeninius ir tautų santykius.

Miesto centre atgimęs pastatas savo istoriją mena nuo 1898 m., kai buvo pastatytas kaip pradinė mokykla, kurią mecenavo iš Ukmergės kilęs garsus Šiaulių fabrikantas Chaimas Frenkelis. Iki pat Antrojo pasaulinio karo joje mokėsi berniukai iš neturtingų žydų šeimų. Pokariu sovietų valdžia mokyklą nacionalizavo. Iki 2009-ųjų buvusioje žydų berniukų mokykloje veikė Ukmergės dailės mokykla. Tačiau, dėl avarinės pastato būklės mokykla buvo iškelta, o pastatas beveik dešimtmetį stovėjo nenaudojamas. 2017 m. Ukmergės rajono savivaldybė ėmėsi įgyvendinti istorinio pastato atgaivinimo ir pritaikymo miesto bendruomenės reikmėms projektą. Tam buvo skirta 384,5 tūkst. eurų iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, valstybės ir rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Projektą administravo Centrinė projektų valdymo agentūra.

Naujoje bendruomeninėje erdvėje įrengta edukacinė klasė, amatų centras, neformalaus ugdymo patalpos, salė, fotostudija. „Tolerancijos centro“ Ukmergėje veikla – daugialypė, kadangi po vienu stogu jame buriasi įvairių sričių ir pomėgių turintys žmonės. Čia organizuojami edukaciniai užsiėmimai, kursai, mokymai, konferencijos, bendruomenių susitikimai ir šventės, parodos, muzikos užsiėmimai. 

„Tolerancijos centro“ darbo laikas:
I-IV: 8:00 – 17:00;
V: 8:00 – 15.45.
Pietų pertrauka: 12.00 – 12.45.

Ukmergės kraštotyros muziejus